ЗЕЛЕНО-БЕЛИТЕ НАРЕДИХА КОНТРОЛИТЕ
Берое разкри съперниците си за предстоящите контролни мачове.
Старозагорци започват с домакинство на ФК Димитровград на 4 юли, а четири дни по-късно приемат Левски (Карлово).
На 12 юли Берое ще гостува на Ботев (Пловдив), три дни по-късно ще се изправи срещу Марица (Милево) у дома.
Възпитаниците на Владимир Манчев ще завършат своята подготовка с мач срещу Загорец (Нова Загора).
Няма мое, няма твое – целият свят е „Берое“!
Имаме сърца на герои – бият само, само за „Берое“!
В мене бият две сърца! Две сърца – едното мое и едно за „Берое“!
ТРЕТИ НОВ ПОПЪЛНИ ПОБЪЛГАРЯВАНЕТО НА БЕРОЕ
Берое продължава с окомплектоването на отбора си за следващия сезон във Втора лига с представянето на трети нов футболист. Това е Георги Вълчев, който през миналия сезон игра за Хебър и записа 21 мача и 2 гола във Втора лига.
Вълчев е на 26 години, играе като централен защитник и е третият нов българин в Берое през това лято.
Ето какво написаха от Берое за привличането на Вълчев:
„Поредно ново попълнение в клуба!
Георги Вълчев вече е футболист на Берое!
Георги Вълчев:
“Благодаря на треньора и ръководството за предоставената възможност! Идвам безкрайно амбициран и апелирам всички фенове и града за повече подкрепа и позитивизъм за да върнем Берое там където му е мястото!”
ДВАМА НОВИ ТРЕНИРАТ С БЕРОЕ
Централен нападател и халф са се включили в сутринната тренировка на Берое, научи „Зара спорт“. Вероятно става дума за централен нападател и за халф. По думи на очевидци таранът не хваща окото и не впечатлява с качества. Най-вероятно споменатите футболисти ще изкарат пробен период преди спортно-техническият щаб на зелено-белите да реши дали да им предложи договори.
Припомняме, че преди няколко дни новият спортен директор на старозагорци Атанас Дафинов заяви пред медията ни, че заралии преговарят с трима играчи с опит в елита.
ПРЕЦЕДЕНТ В БЕРОЕ: 16 ЮНОШИ (НАБОР 2007, 2008 И 2009 Г.) ЗАПОЧНАХА ПОДГОТОВКА
С общо 16 юноши Берое стартира лятната си подготовка под ръководството на Владимир Манчев.
На първата тренировка имаше 9 юноши набор 2007-ма г., двама от набор 2008-ма, един роден 2009-та, както и както и двама вратари 2007-ма и 2008-ма.
Ивайло Митев (2006-та) и Станислав Йовков (2005-та) и Викторио Вълков (2007-ма) имат вече игрови опит в Първа лига през последните два сезона.
Това може да се смята за прецедент в Берое да стартира подготовка с толкова много юноши, но сега въпросът е дали ще бъдат правилно интегрирани в мъжкия футбол.








