И В ИСПАНИЯ СПРЕГНАХА УРИБЕ ЗА БЕРОЕ
Хосу Урибе може да се завърне начело на Берое, твърдят в Испания. Специалистът напусна Стара Загора в края на миналия сезон след сериозни търкания именно със своя помощник треньор Алехандро Сагерас, който в крайна сметка остана под Аязмото и дори бе начело на тима, но се провали с гръм и трясък.
Урибе има огромно желание да се завърне начело на Берое и отново да работи с голяма част от играчите, които остави в Стара Загора и през миналия сезон.
Урибе без никакво съмнение е един от най-добрите треньори, водили Берое през последното десетилетие.
ПОЧИНА СТАНЧО КОЛЕВ, ПОЧЕТЕН ГРАЖДАНИН НА СТАРА ЗАГОРА И ДВУКРАТЕН ОЛИМПИЙСКИ ШАМПИОН ПО БОРБА
На 88-годишна възраст днес почина Станчо Колев, двукратен олимпийски шампион по борба свободен стил и спортист на Стара Загора за 20-ти век. С решение на Общинския съвет на Стара Загора на 23 ноември 2000 г. той бе обявен за почетен гражданин.
Определението на спортните журналисти на Стара Загора за г-н Колев бе като за най-елегантния борец и джентълмен на тепиха, ярък талант с желязна воля, пример за феърплей и спортен хъс.
Само големият Станчо Колев и Боян Радев са записали исторически победи на олимпиади с тежки здравословни проблеми, преодолени с желязна психика!
Станчо Колев оставя ярка диря в летописа на старозагорския и българския спорт! Поклон пред паметта му!
Поклонението ще се състои на 27 ноември 2025 г., от 12.00 до 13.30 часа в Траурен комплекс „Хадес“ срещу паметника „Бранителите на Стара Загора“.
ИСТИНАТА ЛЪСНА: САГЕРАС И ПИНЕДА БИЛИ В КОНФЛИКТ
Вече бившият старши треньор на Берое Алехандро Сагерас е влязъл в открит конфликт с един от любимците на феновете – Хуанка Пинеда. Това е причината напоследък националът на Доминиканската република да остава резерва или пък въобще да не влиза в игра. Пинеда пропусна последния двубой със Спартак Вн (0:0), защото не успя да се прибере навреме от мач на родината си. Двамата със Сагерас са имали словесни разпри напоследък. Така от твърд титуляр в началото на сезона Пинеда все по-рядко помирисваше терен при Сагерас в последните му мачове.
Доста от футболистите в тима са били против методите на работа на аржентинеца. Напоследък той се оправдаваше с лошите терени за подготовка на отбора в Стара Загора, което вкара клуба в конфронтация с кмета на града Живко Тодоров, който бе категоричен, че поддръжката им е дело на клуба.
КМЕТЪТ ЖИВКО ТОДОРОВ ОТЛИЧИ С ПЛАКЕТИ ТРИАТЛОНЕЦА СТОЯН ГЕОРГИЕВ И НЕГОВИЯ ТРЕНЬОР
Кметът Живко Тодоров удостои с плакети световния шампион по силов трибой Стоян Георгиев и неговия треньор Евгени Танев. Отличието бе връчено по повод четирите златни медала, които младият спортист завоюва на Световното първенство в румънския град Клуж-Напока. В зала 203 на Община Стара Загора присъстваха треньори, спортни специалисти и представители на местните медии. Сред гостите бяха началникът на отдел „Спортни дейности“ Петко Крумов, треньорите Евгени Танев и Стоян Стоянов (дядо на състезателя).
Кметът Живко Тодоров поздрави Стоян Георгиев за изключителното му постижение, подчертавайки, че успехът му е повод за гордост не само за Стара Загора, но и за България. „Продължавайте уверено напред – ние сме до вас. Това, което Стоян постигна, е огромна гордост за нашия град и нашата държава. Четирите златни медала са резултат от талант, труд и характер. Поздравявам треньорите и всички, които стоят зад този успех. От името на Община Стара Загора ви пожелавам здраве, амбиция и още по-големи отличия“, отбеляза още Живко Тодоров. Той подчерта, че общината винаги е подкрепяла спорта и ще продължи да го прави, като акцентира върху успешното партньорство със спортните клубове в града и видимите резултати от тази работа.
ФИФА ПАК УДАРИ ПО БЕРОЕ
Берое е получил нова забрана за регистрация на нови футболисти, пише „Спортал“. Заралии са получили санкция от ФИФА на 21 ноември, като давността е три трансферни прозореца.
Това е трето наказание за зелените в рамките на само месец. На 23 октомври бе първата забрана за тима, а втората на 3 ноември.
Към момента и трите наказания са активни, което значи, че не е изчистено нито едно от задълженията, за които са наложени. Практиката на ФИФА е бързо след като се изчисти даден дълг съответната забрана да бъде сваляна в рамките на няколко дни.
БЕРОЕ ОБЯВИ НАСЛЕДНИКА НА САГЕРАС
Берое обяви раздялата си с Алехандро Сагерас, като зелените обявиха, че тимът ще бъде воден от Пламен Липненски до намирането на нов постоянен наставник.
„ПФК Берое Стара Загора обявява прекратяването на договорните отношения със старши треньора на представителния отбор, Алехандро Сагерас.
Искаме да изразим нашата най-искрена благодарност към г-н Сагерас за неговия професионализъм, отдаденост и отговорност през почти двете години работа, посветени на развитието и надграждането на футбола в Стара Загора.
Пожелаваме му много успех в бъдещите проекти.
Пламен Липенски ще води отбора до назначаването на нов старши треньор“, написаха от Берое.
БЕЗ ЕКСПЕРИМЕНТИ – ТОЧНИЯТ ЧОВЕК СЕ КАЗВА ХОСУ УРИБЕ
По информация на Зара спорт след напускането на Алехандро Сагерас, Хосу Урибе ще се завърне като старши треньор на Берое. Това ще стане скоро, а не по време на зимната пауза. И разбира се, подкрепяме този ход.
Той е единственият правилен за зелено-белите. Те нямат нужда от експерименти. Нужен им е човек с авторитет, който познава футболистите, града и родната действителност. Точно такъв е Хосу Урибе. Изборът на друг специалист, би означавал компромис. А под „Аязмото“ няма време за компромиси. Тимът трябва да запази елитния си статут и се нуждае от подкрепа. Другото са приказки за наивници, разпространявани от хора с лични интереси.
Берое не може и не трябва да рестартира от ниските дивизии или от Втора лига. Няма време, а и толкова средства за ново начало. Бургас, Русе, Плевен, Благоевград, Велико Търново и Сливен се опитват да се върнат на картата на футболния ни елит – без успех. Синьо-червената пропаганда вече работи. Не трябва да допускаме тя да завладее и Стара Загора.
МОМЧЕТО СИ ОТИДЕ
Наставникът Алехандро Сагерас и Берое се разделиха. Ход, колкото малко позакъснял, толкова и очакван. Този старши треньор просто не става за велик клуб, какъвто е старозагорският. Не се получи химията между него и футболистите. А щом си влязъл в явен конфликт с една от звездите си – Хуанка Пинеда, значи че ти липсва авторитет в съблекалнята.
Очакваме съвсем скоро да бъде обявено името на новия специалист, начело на зелено-белите. Убедени сме, че който и да е той ще успее да стабилизира тима. Вярваме, че беройци ще запазят елитния си статут. Нещо повече, сигурни сме в това. Берое може и трябва да има по-високи цели. Мястото му е поне в средата на таблицата.
Берое е и си остава институция, напук на опитите в друга насока и приказките за ново начало от Областната група. Това е безпочвена глупост и ще означава край на футбола в Стара Загора в близкото десетилетие. Берое в елита – това е първата цел на бъдещия старши треньор на Берое. Не просто е възможно, а ще се случи.
И градът, и светът е Берое, зелено-бяла е любовта!
Мирослав Живков: НЕ УСПЯХМЕ ДА РЕАЛИЗИРАМЕ СПЕЧЕЛЕНИ ТОЧКИ
Старши треньорът на старозагорци Мирослав Живков заяви след срещата, че състезателите му не са успели да реализират спечелени точки поради прибързани решения. Както, и, че трябва да работят върху представянето си в атака.
„Поздравления и за двата отбора – смятам, че стана един стойностен мач. Истината е, че играхме много добре като организация. Да играем толкова добре на контраатака, това говори за една много добра организация, за една подготовка на мача. Истината е, че не успяхме да направим нашите моменти – ако мога да бъда взискателен към моя отбор, това е в ситуациите, които бяха спечелени, когато топката беше в нашето игрище. Смятам, че трябваше да обработваме топката малко по-добре, трябваше да бъдем малко по-категорични. В много важни моменти прибързахме, имаше няколко ситуации, в които играта, организацията ни свърши работа. В прибързани решения да натиснем на блок, не успяхме да реализираме спечелени точки. Трябва да се потрудим в атака. Трябва да се постараем още малко като сайдаут, да дадем ефективност. Мисля, че сервисът ни продължава да работи напред, организацията ни на блок работи до някаква степен, но не е така, както ми се иска на мен. Смятам, че има какво да направим в тази посока“.
„Поздравления за момчетата, защото се бориха, защото това бе една много напрегната седмица, дълги пътувания, мачове в Европа, много сгъстена програма, малко време за тренировка. Играем все още без Бентахер“ каза Живков.
ШАМПИОНСКА ТИТЛА СПЕЧЕЛИ ДЕСИСЛАВА ПЕТКОВА-ГОСПОДИНОВА ОТ ТРАКИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ ПО БАДМИНТОН
Тракийски университет отбеляза пореден успех в бадминтона, след като студентката от Медицински факултет Десислава Петкова-Господинова завоюва шампионска титла и златен медал в дисциплината жени единично. Тя премина през груповата фаза без нито една загуба, а в директните елиминации се справи с изключително силни съпернички. Финалната среща завърши с победа 2:1 гейма, което затвърди доминацията ѝ в турнира.
В дисциплината жени двойки Алина Милкова (ВМФ) и Десислава Петкова-Господинова (МФ) спечелиха бронзов медал след убедителни игри и отлично взаимодействие в тандем.
Женският отбор получи и купа за второ място в отборното класиране, присъдена след спорно съдийско решение, което допълнително повиши напрежението в надпреварата.
Мъжкият отбор на Тракийски университет в състав Мартин Гинев (ПФ) и Тихомир-Антон Димитров (СФ) показа стабилна и достойна игра, демонстрирайки спортен дух и мотивираност.
Треньорът Любен Лападатов изрази благодарност към всички състезатели за положените усилия и към ръководството на университета за оказаната подкрепа.
ЛЕВСКИ СПЕЧЕЛИ НАДЛЪГВАНЕТО С БЕРОЕ
Шампионът на България Левски София се поздрави с трета победа в Супер Волей. Воденият от Николай Желязков тим надделя над Берое 2016 (Стара Загора) с 3:2 (24:26, 25:21, 17:25, 25:23, 15:8) в среща от пети кръг на първенството.
Така „сините“ нанесоха първо поражение на „зелено-белите“, които до момента не познаваха вкуса на загубата.
Столичани са трети в таблицата с 11 точки (4 победи, 1 загуба), като същия актив имат и Локомотив Авиа и Нефтохимик 2010 (Бургас), но с мач по-малко. Беройци са пети с 9 точки (3 победи, 1 загуба).
Двубоят предложи много интересни и интригуващи моменти, обрати и страхотни разигравания. И двата отбора демонстрираха мотивация и воля за победа, но „сините“ надделяха в точните ситуации.
За Берое Мартин Мечкаров завърши с 15 точки (3 блокади), с 13 точки се отчете Пламен Шекерджиев (2 аса).
Данел Клечков: ПОЗДРАВЯВАМ НАШИЯ ОТБОР. ГОРД СЪМ С МОМЧЕТАТА И С НАЧИНА, ПО КОЙТО ТЕ ИГРАХА
Видимо доволен, въпреки шампионатната загуба от Черно море във Варна, бе наставникът на баскетболните беройци Даниел Клечков.
„Решаваща за загубата ни бе третата част от двубоя. В нея загубихме организация. Взехме решения, в които не бяхме уверени, а трябваше да изиграем ситуациите малко по-спокойно. Говоря за представянето ни в нападение. В защита, то бе в пъти по-добро. За жалост, за пореден мач, двама-трима наши играчи напуснаха терена преждевременно за натрупани нарушения. Вероятно играчите ни са много груби. Ще трябва да поговоря с тях, да играем малко по-„меко,“, а не толкова грубо, за да не нараним някого. Вината за загубата си е в самите нас. Реализирали сме едва 50% процента от фала. Изтървали сме 12 наказателни удара. При мач с продължение и 6 точки разлика, ако си бяхме вкарали ситуациите, мисля че съвсем спокойно можехме да се поздравим с победа. Поздравявам нашия отбор. Горд съм с момчетата и с начина, по който те играха. Поздравявам и противника“.













