МОМЧЕТО СИ ОТИДЕ
Наставникът Алехандро Сагерас и Берое се разделиха. Ход, колкото малко позакъснял, толкова и очакван. Този старши треньор просто не става за велик клуб, какъвто е старозагорският. Не се получи химията между него и футболистите. А щом си влязъл в явен конфликт с една от звездите си – Хуанка Пинеда, значи че ти липсва авторитет в съблекалнята.
Очакваме съвсем скоро да бъде обявено името на новия специалист, начело на зелено-белите. Убедени сме, че който и да е той ще успее да стабилизира тима. Вярваме, че беройци ще запазят елитния си статут. Нещо повече, сигурни сме в това. Берое може и трябва да има по-високи цели. Мястото му е поне в средата на таблицата.
Берое е и си остава институция, напук на опитите в друга насока и приказките за ново начало от Областната група. Това е безпочвена глупост и ще означава край на футбола в Стара Загора в близкото десетилетие. Берое в елита – това е първата цел на бъдещия старши треньор на Берое. Не просто е възможно, а ще се случи.
И градът, и светът е Берое, зелено-бяла е любовта!
Мирослав Живков: НЕ УСПЯХМЕ ДА РЕАЛИЗИРАМЕ СПЕЧЕЛЕНИ ТОЧКИ
Старши треньорът на старозагорци Мирослав Живков заяви след срещата, че състезателите му не са успели да реализират спечелени точки поради прибързани решения. Както, и, че трябва да работят върху представянето си в атака.
„Поздравления и за двата отбора – смятам, че стана един стойностен мач. Истината е, че играхме много добре като организация. Да играем толкова добре на контраатака, това говори за една много добра организация, за една подготовка на мача. Истината е, че не успяхме да направим нашите моменти – ако мога да бъда взискателен към моя отбор, това е в ситуациите, които бяха спечелени, когато топката беше в нашето игрище. Смятам, че трябваше да обработваме топката малко по-добре, трябваше да бъдем малко по-категорични. В много важни моменти прибързахме, имаше няколко ситуации, в които играта, организацията ни свърши работа. В прибързани решения да натиснем на блок, не успяхме да реализираме спечелени точки. Трябва да се потрудим в атака. Трябва да се постараем още малко като сайдаут, да дадем ефективност. Мисля, че сервисът ни продължава да работи напред, организацията ни на блок работи до някаква степен, но не е така, както ми се иска на мен. Смятам, че има какво да направим в тази посока“.
„Поздравления за момчетата, защото се бориха, защото това бе една много напрегната седмица, дълги пътувания, мачове в Европа, много сгъстена програма, малко време за тренировка. Играем все още без Бентахер“ каза Живков.
ШАМПИОНСКА ТИТЛА СПЕЧЕЛИ ДЕСИСЛАВА ПЕТКОВА-ГОСПОДИНОВА ОТ ТРАКИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ ПО БАДМИНТОН
Тракийски университет отбеляза пореден успех в бадминтона, след като студентката от Медицински факултет Десислава Петкова-Господинова завоюва шампионска титла и златен медал в дисциплината жени единично. Тя премина през груповата фаза без нито една загуба, а в директните елиминации се справи с изключително силни съпернички. Финалната среща завърши с победа 2:1 гейма, което затвърди доминацията ѝ в турнира.
В дисциплината жени двойки Алина Милкова (ВМФ) и Десислава Петкова-Господинова (МФ) спечелиха бронзов медал след убедителни игри и отлично взаимодействие в тандем.
Женският отбор получи и купа за второ място в отборното класиране, присъдена след спорно съдийско решение, което допълнително повиши напрежението в надпреварата.
Мъжкият отбор на Тракийски университет в състав Мартин Гинев (ПФ) и Тихомир-Антон Димитров (СФ) показа стабилна и достойна игра, демонстрирайки спортен дух и мотивираност.
Треньорът Любен Лападатов изрази благодарност към всички състезатели за положените усилия и към ръководството на университета за оказаната подкрепа.
ЛЕВСКИ СПЕЧЕЛИ НАДЛЪГВАНЕТО С БЕРОЕ
Шампионът на България Левски София се поздрави с трета победа в Супер Волей. Воденият от Николай Желязков тим надделя над Берое 2016 (Стара Загора) с 3:2 (24:26, 25:21, 17:25, 25:23, 15:8) в среща от пети кръг на първенството.
Така „сините“ нанесоха първо поражение на „зелено-белите“, които до момента не познаваха вкуса на загубата.
Столичани са трети в таблицата с 11 точки (4 победи, 1 загуба), като същия актив имат и Локомотив Авиа и Нефтохимик 2010 (Бургас), но с мач по-малко. Беройци са пети с 9 точки (3 победи, 1 загуба).
Двубоят предложи много интересни и интригуващи моменти, обрати и страхотни разигравания. И двата отбора демонстрираха мотивация и воля за победа, но „сините“ надделяха в точните ситуации.
За Берое Мартин Мечкаров завърши с 15 точки (3 блокади), с 13 точки се отчете Пламен Шекерджиев (2 аса).
Данел Клечков: ПОЗДРАВЯВАМ НАШИЯ ОТБОР. ГОРД СЪМ С МОМЧЕТАТА И С НАЧИНА, ПО КОЙТО ТЕ ИГРАХА
Видимо доволен, въпреки шампионатната загуба от Черно море във Варна, бе наставникът на баскетболните беройци Даниел Клечков.
„Решаваща за загубата ни бе третата част от двубоя. В нея загубихме организация. Взехме решения, в които не бяхме уверени, а трябваше да изиграем ситуациите малко по-спокойно. Говоря за представянето ни в нападение. В защита, то бе в пъти по-добро. За жалост, за пореден мач, двама-трима наши играчи напуснаха терена преждевременно за натрупани нарушения. Вероятно играчите ни са много груби. Ще трябва да поговоря с тях, да играем малко по-„меко,“, а не толкова грубо, за да не нараним някого. Вината за загубата си е в самите нас. Реализирали сме едва 50% процента от фала. Изтървали сме 12 наказателни удара. При мач с продължение и 6 точки разлика, ако си бяхме вкарали ситуациите, мисля че съвсем спокойно можехме да се поздравим с победа. Поздравявам нашия отбор. Горд съм с момчетата и с начина, по който те играха. Поздравявам и противника“.
ДВЕ ТИТЛИ И ЧЕТИРИ БРОНЗА ЗА ЩАНГИСТИТЕ НА СК АПОЛОН ОТ ДЪРЖАВНОТО ПЪРВЕНСТВО
Габриел Маринов от СК Аполон, Стара Загора спечели шампионската титла при мъжете на завършилото Държавно първенство по вдигане на тежести в Карлово. Габриел извоюва златното отличие в кат. 71 кг. Шампион стана и Николай Георгиев в кат. 88 кг. Валентин Генчев извоюва бронз при мъжете в кат. 88 кг.
При юноши бронзови медали спечели Яник Николов в кат. 88 кг. и Серкан Сюлейман в кат. 110 кг. Двамата медалисти са ученици в Спорно училище „Тодор Каблешков“, Стара Загора. Марио Георгиев завърши на трето място кат. 65 кг.
БАСКЕТБОЛНИТЕ БЕРОЙЦИ ДОПУСНАХА ОБРАТ КРАЙ МОРЕТО
Черно море Тича надви с 96:90 след продължение във Варна Берое Стара Загора в мач от деветия кръг на Sesame НБЛ. Домакините успяха да обърнат мача в своя полза през последната част, за да стигнат до продължението, което спечелиха. Успехът е шести за варненци от началото на сезона, като те имат и три поражения. Берое е с четири победи и пет загуби.
Домакините започнаха по-добре срещата и поведоха на два пъти с по четири точки. След почти 6 минути игра с кош на Алонзо Гафни Черно море Тича поведе с 6 точки при 10:4. След два успешно изпълнени наказателни удари от Дешон Пърсънс Берое изравни при 11:11, а малко по-късно след тройка на Александър Милов поведе за първи път в срещата. Гостите успяха да вземат първия период с 16:13.
След малко повече от три минути игра през втората част домакините изравниха при 22:22 с кош на Ламонт Уест. Последваха още три изравнявания на резултата, след които Берое поведе със 7 точки при 37:30.
ЗАГУБА ЗА БАСКЕТБОЛИСТКИТЕ НА БЕРОЕ В САМОКОВ
Отборът на Рилски спортист победи у дома Берое с 85:57 (23:23, 21:11, 22:11, 19:12) в „Арена СамЕлион“ в двубой от втория кръг в първенството на България по баскетбол за жени. Така тимът от Самоков вече е с актив от победа и загуба, докато за старозагорки срещата бе първа за новия сезон 2025/2026.
Само първата част бе равностойна и завърши наравно – 23:23. След първата четвърт, домакините постепенно започнаха да налагат темпото в играта и постепенно да се откъсват напред в резултата, като на почивката стигнаха до първа двуцифрена разлика – 44:34. През второто полувреме Рилски продължи със същото темпо и агресия, за да отвори още по-голяма разлика и да остави противника назад в резултата без шанс да се върне в мача.
Домакините успяха да запишат по-добри показатели във всеки един от компонентите, което и им позволи да бъдат спокойно в играта си 30 минути на терена.
ЛЕГЕНДАРНИЯТ ВРАТАР НА ПФК „БЕРОЕ“ ИВКО ГАНЧЕВ ГОСТУВА НА II ОУ „ПЕТКО РАЧОВ СЛАВЕЙКОВ“, ГР. СТАРА ЗАГОРА
Легендарният вратар на ПФК „Берое“ Ивко Ганчев беше гост на II ОУ „Петко Рачов Славейков“, гр. Стара Загора. Събитието, което беше част от програмата по случай „Славейковите дни“ се състоя в Актовата зала на училището и протече в едно ведро и приятелско настроение.
Богатата кариера на Ивко Ганчев се оказа интригуваща и любопитна за малките „славейковци“. Накрая на срещата голям брой деца зададоха лично въпросите си, а след това и получиха автограф от бившия вратар.
СТАРА ЗАГОРА ПОСРЕЩА ВОЛЕЙБОЛНОТО ДЕРБИ „БЕРОЕ 2016“ – „ЛЕВСКИ“ СОФИЯ
Градът очаква оспорван сблъсък в зала „Иван Вазов“ на 23 ноември от 19.00 ч.
Стара Загора ще бъде домакин на един от най-атрактивните двубои в мъжкото волейболно първенство. На 23 ноември 2025 г. /неделя/ от 19.00 ч. в спортна зала „Иван Вазов“ местният ВК „Берое–2016“ ще посрещне отбора на ВК „Левски“ София. Очакванията са за динамична и оспорвана среща, която да предложи силни спортни емоции.
Събитието се организира със съдействието на Община Стара Загора като част от ангажимента за насърчаване на активния спорт и подкрепа към местните отбори. Предстои истинско волейболно дерби, в което „Берое–2016“ ще играе пред своята публика.
ТРЕНЬОРЪТ НА БЕРОЕ УСЕТИ ФЕНСКАТА „ЛЮБОВ“
Треньорът на Берое Алехандро Сагерас очевидно не се ползва с особено доверие сред привържениците на заралии и това бе доказано за пореден път в мача със Спартак Варна.
В хода на целия мач при нулевото реми със „соколите“ на една от оградите, точно срещу скамейките за по-добър поглед, бе издигнат плакат „Sageras Out“ (б.р. – Сагерас вън).
След срещата треньорът даде интервю, а през цялото време група фенове на Берое го освиркваха и скандираха „Оставка!“.
Въпреки това, Сагерас изглежда не се трогна особено и определи тези действия на феновете като „личните интереси на 20 човека“.
Сагерас за виковете „Оставка!“: ЛИЧНИ ИНТЕРЕСИ НА 20 ЧОВЕКА
Старши треньорът на Берое Алехандро Сагерас даде интервю след равенството 0:0 със Спартак Варна у дома пред освирквания от публиката и викове „Оставка!“. Той заяви, че това идва от 20 човека с лични интереси. Сагерас за пореден път се оплака от условията, при които тренира отборът.
„Поздравявам отбора, поздравявам голямата бройка фенове, които подкрепяха Берое през целия мач. Има лични интереси понякога на 20 човека – тези, които викат. Това е футболът. Вече съм 35 години в тази професия“, започна Алехандро Сагерас.
„Доволен съм от развитието на играчите. Страхотно усилие 60 минути. Имахме ситуации за гол. Всички се представяха на ниво. Искахме трите точки, но заради ранния червен картон мачът беше труден“, продължи треньорът на Берое.
„Имахме трудности при тренировъчния процес. Когато един готвач няма кухня, така беше и отборът, заради което не бяхме на 100%. Играчи с много качества, които не играят при нормални терени, това стана през последните месеци”, заяви Алехандро Сагерас.












