НОВОЯТ ТРЕНЬОР: БАЗИ КАТО ТАЗИ НА БЕРОЕ СА МАЛКО В БЪЛГАРИЯ
Владимир Манчев
„От два дни съм в града и призовавам за повече вяра в отбора. Заставаме пред вас с имената и авторитетите си. Ще работим 24 часа, за да върнем Берое сред най-добрите отбори у нас В щаба ми остават Пламен Липенски и Михаил Ролев. Ще го допълним с още един член. Във второто футболно ниво ни очакват здрави битки. Челниците от миналото първенство – Янтра, Фратрия, Вихрен и изпадналите от елита Добруджа и Монтана стягат здрави селекции. Няма да ни е лесно, но Берое има пред себе си само една цел и тя е да бъде в Първа лига догодина“.
„Берое разполага с много добра материална база. Това, което е направено по стадиона в Стара Загора го няма никъде в България. Слушам песимизъм, че на играчите не се плащало и те не желаят да идват тук, но това, което казах дебело си го запишете. Неприязънта към миналото не бива да се превръща в неприязън към настоящото. Тук сме се събрали професионалисти. Дошли сме да работим само в името на Берое“, категоричен е новият старши треньор на зелено-белите Владимир Манчев, който допълни, че на този етап млади футболисти от ЦСКА, където той е играл и е работил няма да има.
Няма мое, няма твое – целият свят е „Берое“!
Имаме сърца на герои – бият само, само за „Берое“!
В мене бият две сърца! Две сърца – едното мое и едно за „Берое“!
ТОВА ЛИ ЩЕ Е ТРЕТИЯТ НОВ ПОД „АЯЗМОТО“?
Бившият капитан на Берое Симеон Мечев е пред завръщане в тима, научи „Зара спорт“. Информацията още не е потвърдена, но не е изключена, защото по нея се спекулира от месеци. Синът на фолк певицата Малина и на футболния треньор Красимир Мечев напусна зелено-белите веднага след като в отбора настъпи режимът Банато и сега е част от селекцията на Марек (Дупница).
Завърне ли се в родната Стара Загора, халфът би се събрал отново с доскорошните си съотборници на „Бончук“ Симеон Вешев и Борислав Вакадинов.
БАНАТО „ФИНТИРА“ ЗАПАЛЯНКОВЦИТЕ
Ексцентричният бос на Берое Ернан Банато остава верен на себе си и винаги е способен на изненади. Всички го чакат на представянето на новия старши треньор, а той наистина е съвсем близо до Спортен комплекс „Берое“, но се разхожда в красивия старозагорски парк „Митрополит Методий Кусев“ (Аязмото), придружаван от съпругата си.
Беройски фен разпознал аржентинеца и веднага реагирал с думите „Банато-аут“, а вместо да се възмути собственикът на зелено-белите само вдигнал палец нагоре.
По наша непотвърдена информация дълго чаканата от цяла футболна Стара Загора среща между Банато и кмета Живко Тодоров все пак се е състояла миналия петък. Тя обаче е била твърде кратка и не е довела до нищо съществено.
Междувременно научихме, че абонаментните карти за запалянковците за сезон 2026/2027 все още не са готови. Не е ясно и колко ще струват те.
ФЕНОВЕТЕ: ВЪРНЕТЕ АКЦИИТЕ НА ОБЩИНАТА И НА ВЕТЕРАНИТЕ
От името на беройските фенове говори знаковият запалянко Кристиян, популярен с прякора Циге, като немския футболист от близкото минало Кристиян Циге. Той бе част от Управителния Съвет на Национален фен клуб Берое преди известно време.
„Не вярваме нито на Ернан Банато, нито на Пако Сарагоса. Досега от тях слушаме само лъжи. Призоваваме ги да върнат акциите на общината и на ветераните“.
А ако си мислите, че мутренските години у нас са минало, то лъжете се. На брифинга преди старта на лятната подготовка на Берое присъстваха здрави и добре сложени физически момчета от охранителната фирма, гарантираща сигурността на Спортен комплекс „Берое“. Кого и от кого пазеха те не стана ясно, но категорично заявиха, че на брифинга могат да присъстват само журналисти. Съгласиха се Кристиян да остане в залата, а той си тръгна незабавно, веднага след като отправи изявлението си.









